MOB(yaratık) Rehberi


mob(yaratık) rehberi

YARARLI MOBLAR

TAVUK



TAVUK : Gerçek hayatta olduğu gibi oyundada tavuklar yumurtluyor bir süre sonra bu yumurtalardan şansa tavuk çıkar isterseniz bunu beklemeden yumurtaları toplayıp kırabilirsiniz(elinizde yumurta varken fareyle sağ tıklarsanız kırarsınız) yine içinden belli bir ihtimalle tavuk çıkartabilirsiniz. Tavukları kestiğinizde et ve tüy düşer. Etini ister çiğ ister fırında pişirip yiyebilirsiniz. Tüyünüde ok yapımında kullanabilirsiniz.





KOYUN



KOYUN :  Koyundan yün elde edebiliyoruz. Yün oyunda yatak yaparken lazım oluyor. Ayrıca yünü boyayıp renkli yünler yapabiliyoruz. Renkli yünleri süslemede kullanabilirsiniz.







DOMUZ


DOMUZ :  Domuzlardan oyunda 2 şekilde faydalanabiliyoruz. Birincisi besin kaynağı olarak etinden. yine ister çiğ ister fırında pişirerek yiyebilirsiniz. ikincisi domuzun sırtına eyer takıp üzerine binebiliriz binek olarak kullanabiliriz. (Eyer oyunda crafting ile üretilemiyor, eyeri yeraltında maden ararken bulacağınız tünellerdeki gizli sandıklarda bulabilirsiniz.)




İNEK



İNEK : Oyunda da gerçek hayatta olduğu gibi derisinden, etinden, sütünden faydalanırız. Çiftlik kurup çiftliğimizde onları çoğaltabilir, kovayla sütünü sağabiliriz, kestiğimizde deri ve çiğ et düşer. Çiğ eti fırında pişirebiliriz.








MÜREKKEP BALIĞI





MÜREKKEP BALIĞI : Suyun içinde yaşar, öldürünce mürekkep düşer, onları boyama işlerinde kullanabilirsiniz.







KÖYLÜ





KÖYLÜ : Oyunda yerli halklarda bulunur. Bunların köyleri falan vardır ve size ilham verecek güzelliktedir. Köylülerin aşçı, çiftçi, gözcü vb türleri vardır. Kendi hallerinde yaşarlar, saldırmazlar.





TARAFSIZ MOBLAR

KURT




KURT : Oyunda dolaşır, kendi halinde yaşar siz ona vurmadığınız sürece saldırmaz hatta evcilleştirilebilir. Siz ona saldırdığınız an gözleri kırmızı olur ölümüne saldırmaya başlar.





EVCİL KURT

EVCİL  KURT : Oyunda kurta denk geldiğinizde envanterinizde kemik varsa onu elinize alın ve kurta 2-3 tane yedirin (elinizdeki kemiği kurta yedirmek için fare ile üzerine sağ taklayın). Kurt evcilleştiğinde boynunda tasması olur ve evcil kurt sizin yoldaşınızdır size saldıranlara karşı saldırıp sizi korur ve sizin saldırdıklarınıza oda saldırır.Evcil kurt normalde hep sizi izler eğer izlemsini sizi beklemesini istiyorsanız üzerine sağ tıklayın oturur. Enerjisi ne kadar çoksa kuyruğu o kadar diktir.(Evcilleştirmek için kullanacağınız kemik oyunda iskelet adamlardan düşmektedir.)



ZOMBİE PİGMAN





ZOMBİ DOMUZ ADAM : Zombi domuz adam denen bu yaratık oyunda üzerine yıldırım düşen domuzlardan doğar. Siz saldırmadan saldırmaz.







ENDERMAN



ENDERMAN : Endermanlar ışınlanarak hareket ederler ve onlara sıldurup kızdırırsanız kaybolurlar ışınlanarak arkanızdan saldırmayı severler. Silah ve su kullanarak onları öldürebilirsiniz.






TAŞIYICI ENDERMAN



TAŞIYICI ENDERMAN : Enderman'dan farkı yapılmış şeyleri bozmaktan zevk alır. Örneğin evinizi bozmak gibi. Suyu hiç sevmez evinizin etrafını suyla çevirirseniz evinize yaklaşamaz.






CANAVAR MOBLAR


SPİDER

ÖRÜMCEK : Duvara tırmanabilirler, örümcekler güneş doğduğunda ölmezler ama gün ışığında gözleri görmez. Gün ışığında siz saldırmadığınız sürece görmedikleri için sizi bulamazlar. Öldürünce örümcek ağı düşer.







CAVE SPİDER

MAĞARA ÖRÜMCEĞİ : Bu örümceğe diğer örümceğe göre daha nadir rastlanır, rengi mavidir. Normal örümceklere göre daha güçlüdür ve ciddi zararlar verir.






ZOMBİE




ZOMBİ : Oyunun saldırgan ve güçlü canavarlarından biridir. Sizi gördüklerinde direk saldırırlar,öldürmek için peşinize düşerler. Öldürünce çürük et düşer.









CREEPER



SARMAŞIK : Bu yaratık çok tehlikelidir nerden çıkacağı belli olmaz koşarak gelir içinde bir TNT vardır size zarar verecek kadar kendini yakın hissederse kendini patlatır. Hem kendi ölür hemde sizi öldürmeye çalışır. Patlamadan öldürürseniz içinden barut düşer.








SKELETON





İSKELET : Elinde yayı vardır ok atarak saldıran bir canavardır. Uzun menzilli saldırı yaptığından bir kaç tanesi peşinize düştüyse işiniz zor demektir. Öldürünce kemik düşer.







SPİDER JOCKEY



ÖRÜMCEK BİNİCİ : Bu iki canavarın birleşmesinden oluşan bir canavardır. İkisi size aynı anda saldırır ikisinide öldürmeniz gerekir.







SLİME


BALÇIK : Değişik bir canavardır, siz öldürdükçe boyutu küçülür bölünüp çoğalır. Fazla bir can götürmez ama tamamen öldürmesi biraz uğraştırır. En büyükleri daha güçlü ve etkilidir bölündükçe gücüde azalır.








MAGMA CUBE


MAĞMA KÜBÜ : Bu yaratık siz öldürdükçe bölünür küçük küçük modelleri ortaya çıkar onlarda size saldırır, çoğaldığı için öldürmesi biraz uğraştırır. Nerher'de bulunur. Slime'e benzer. (Nether port(geçit) ile gidilen özel bir dünya)







BLAZE



ALEV : Canavar Nether'de bulunur, Nether koruyucusu olarakta bilinir. Güçlü bir canavardır, yakma özelliği vardır. (Nether port(geçit) ile gidilen özel bir dünya)










GHAST


GHAST : Uçan bir canavardır size ağzından ateş püskürterek saldırır. Ateş yaktığı için sönene kadar ciddi zarar verir. Nether'de bulunur çok gıcık bir sesi vardır. Yakalamak için olta kullanabilir veya uzaktan yay kullanıp okla öldürebilirsiniz. (Nether port(geçit) ile gidilen özel bir dünya)








 
ENDER DRAGON

 



ENDER DRAGON : Ejderha oyunda Boss(patron) dediğimiz yaratıklardandır. Yaşadığı yere oyunda portal(geçit) yapılarak gidilir. Öldürmesi gerçekten zordur, tecrübe ve oyun bilgisi ister. Öldürünce dragon egg düşer ve muazzam exp verir leveliniz birden yükselir.





Ayrıca arkadaşlar oyunun üsütne ekleyecegımız birkaç modla daha fazla moba sahıp olablırız örnegin mutant mobs modu kullandım.İşte bu yanda gördüğünüz arkadaş mutant zombie 

10 yorum:

 1. Burak google aracılıgıyla bu tür ve benzeri birçok mod ındırebılırsın daha oncesinde forge indirmen gerekli emın ol oyun cok daha zevkli olacak .:D

  YanıtlaSil
 2. sarmaşık değil creeper :)

  YanıtlaSil
 3. yaa şu yaratıkların canını arttıran mod hangisi

  YanıtlaSil
 4. 2017 Minecraft taktikleri için harika bir makale yazılmış. Kesinlikle tavsiye ederim. Arkadaşın emeğine sağlık yazmış ancak dahası da var!

  YanıtlaSil